צמח הקינף לשירות תעשיית הבנייה

עם עליית המודעות לאיכות הסביבה, גובר הביקוש העולמי לסיבים שמקורם בצומח, בהיותם משאב מתחדש בר קיימא. חברת KENAF VENTURES עובדת בשנים האחרונות על פיתוח מוצרים מתקדמים לתעשיית הבנייה, מבוססים סיבי צמח הקינף, תוך שמירה ואף שיפור תכונות המוצרים ביחס לחלופות מקבילות בשוק.

צמח הקינף הינו צמח המוכר לנו מתעשיית החבלים והשקים. בעשורים האחרונים, אנו רואים פיתוח של חומר הגלם לתעשיות שונות ומגוונות. לקינף כצמח טבעי יתרונות רבים: הוא נוח מאוד לגידול- ניתן לגדלו במגוון רחב של אדמות, באקלים משתנה, אינו מפונק בנושאי מים וניתן לגדלו באופן אורגני ללא פגע לרוב. הקינף בעל יכולת ספיחת פחמן דו חמצני (יותר מצמחים אחרים) ובעל יכולת ספיחה של מתכות כבדות מהקרקע.

בסיוע עם המדען הראשי,  הצליחה KENAF VENTURES לפתח חומרי בנייה המכילים כ-80% מצמח הקינף. מבין המוצרים: מוצרי בידוד ואקוסטיקה, תרכובות על בסיס קינף ופלסטיק (WPC) העשויות לשמש לתחומי בניין רבים כגון דקים ,מוצרי חיפוי, צנרת ,דלתות וכו'.

כמו כן,  בעזרת הרשות לחדשנות והמכון לסיליקטים וקרמיקה בטכניון, פותחו תערובות על בסיס קינף כמרכיב עיקרי בטיח תרמי , בלוק תרמי \אקוסטי, תערובות ליציקה ישירה בתבניות ומחיצות פנים. התערובות מהוות פריצת דרך בתחום, הישג מחקרי המאפשר רישומם כפטנט על תהליכי הייצור והן על התערובות. המוצרים עומדים בכל תקני הבנייה , הם קלים יותר , בעלי ערך אקוסטי, תרמי וניתנים ליישום תעשייתי.

משפחות המוצרים כוללות :
טיח תרמי – כ-80% קינף ו- 20% חומרים ותוספים טבעיים נוספים. לטיח יתרון משמעותי בשל חוזקו של כ- 6 מגפ"ס (לצורך השוואה טיח תרמי  מוכר הינו כ- 1 מגפ"ס) וגם חזק יותר מהמינימום הנדרש לטיח רגיל (5 מגפ"ס) כך שהטיח יכול להיות גם להוות תחליף לטיח רגיל.
בלוק (מחיצה או קיר מתועש) – תכולה של כ 85% קינף ו-15% חומרים ותוספים טבעיים נוספים. בלוק יציב וחזק עם חוזק של 6.5 מגפ"ס, כאשר המינימום הנדרש הוא 3 מגפ"ס והמקסימום הקיים כיום הוא 8 מגפ"ס. יתרון משמעותי הוא משקלו של הבלוק- כ 70% קל יותר מבלוק רגיל עם תכונות בידוד ואקוסטיקה משופרות.

כתיבה: אבישי מורג, KENAF VENTURES

ליצירת קשר: kenafventures@gmail.com | 052.361.1116