מפסולת עירונית לחומר גלם חדשני

UBQ Materials הופכת פסולת עירונית מוצקה (תערובת הטרוגנית, הכוללת שאריות מזון, נייר, קרטון, חיתולים, גזם גינה, פלסטיק מלוכלך וכן חומרי אריזה) באמצעות טכנולוגיה חדשנית לחומר גלם חדש, אחיד, תחרותי וזמין שהוא גם בעל תכונות תרמו-פלסטיות. תכונות אלה מאפשרות לחומרי UBQ להוות תחליף לחומרי גלם בתעשיות שונות – כמלאן בר קיימא.
הפטנט של UBQ ממיר את זרם הפסולת הלא ממוין , בתהליך נקי, יעיל אנרגטית וללא שימוש במים למוצר מרוכב חדש וכך הופכת פסולת לחומר בעל ערך מסחרי ומהווה גשר בין שרשרת צריכה ליניארית לכלכלה מעגלית מקיימת.

UBQ מתייחסת לפסולת הביתית ההטרוגנית כאל מכלול, בשונה מתעשיית המיחזור שמפרידה בין החומרים השונים לצורך המיחזור או העיבוד מחדש. ייחודה של טכנולוגיית UBQ הוא בלקיחת תערובת פסולת הטרוגנית, בעלת מרכיבים שונים והפיכתה לחומר אחיד בעל התנהגות ותכונות מוגדרים ועקביים. UBQ אינה מתחרה בתעשיית המיחזור, אלא מנצלת את הפסולת בסוף שרשרת המיחזור ובכך מונעת את הטמנת הפסולת ואת כל המפגעים הסביבתיים הנובעים ממנה.

מתקן הפיילוט של UBQ Materials, בעל כושר ייצור שנתי של 5,000 טון, נמצא בקיבוץ צאלים . במעבדות המפעל פותחו מספר גרסאות מסחריות של החומר, אשר מתאימות למגוון רחב של יישומים: הזרקה, שיחול ,דחיסה.
ניתן לשלב אותו עם אוליפינים, שרפים, פיגמנטים, אגרגטים ותוספים שונים בהתאם לדרישות ומאפיינים הפיזיים של המוצר הסופי.

במחקר שנעשה בשיתוף עם Quantis נמצא כי ה-(LCA (Life Cycle Assessment של חומרי UBQ מציב את UBQ Material כחומר בעל ערך סביבתי גבוה מהרגיל – הקטנת טביעת הפחמן של המוצר ופוטנציאל ייצור של מוצר "carbon neutral".  הערכה זו נגזרת בעיקר מתוך המניעה של התפרקות של הרכיבים האורגנים שבפסולת באתרי ההטמנה. ההתפרקות האורגנית היא תורם משמעותית לזיהום הסביבתי ומאיץ של ההתחממות הגלובלית בעקבות פליטות של גזי המתאן.
התהליך שפיתחה UBQ מטפל בבעיה ולא בסימפטומים ומאפשר מראש למנוע מהפסולת להגיע לסביבה הטבעית ולאתרי ההטמנה, וכך למעשה נמנעת היווצרות פוטנציאלית של גזי החממה ותרומה להפחתת ההתחממות הגלובאלית.

UBQ Materials השתמשה במתודולוגיית UNFCCC על מנת לחשב את כמות המתאן שיצירתו נחסכת ע"י תהליכי UBQ.
השפעתו של חומר UBQ על האקלים לכל ק"ג (GWP20) בהשוואה למבחר של פלסטיק קונבנציונאלי:

זמן החיים של המוצרים העשויים UBQ הוא כזמן החיים של מוצרים המוכרים והם ניתנים למיחזור (מהבדיקות שנעשו עולה כי גם בתום המיחזור ה-11 לא חלה דגרדציה בתכונותיו של החומר).

למידע נוסף אודות UBQ Materials לחצו כאן